Інспекцією встановлено факт самовільного випалювання сухої природної рослинності

Щорічно навесні і восени сільські жителі активно починають спалювати суху траву. Помилково вони впевнені, що таким чином попіл від старих рослин удобрює землю для нових, і підвищується родючість ґрунту. Насправді, ґрунт краще не стає. Ґрунт - це залишки рослин, які розкладаються за допомогою мікроорганізмів. Ніякого іншого способу немає. Коли горить - залишки рослинності згоряють, розкладати нічого. Через вогонь сильно зменшується потенціал вегетативного і насіннєвого розмноження рослин, так як знищується так званий «банк насіння», який міститься в ґрунті і в зерновій частині рослин. Жодна бактерія або дрібна тварина, яка живе у верхніх шарах ґрунту, не здатні вижити при високій температурі. Вони загинуть, і ґрунт перестає утворюватися. До одного виду рослин «прив'язані» приблизно 20 видів комах: одні харчуються цими рослинами, інші серед них проживають, і якщо під час пожежі гине рослина, то гинуть і комахи. При спалюванні рослин вивільняється вуглець, який ще й забруднює атмосферу. А якщо дихати димом, це може викликати головний біль, кашель, проблеми з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа і гортані, алергію, а також привести до захворювань, зокрема онкологічних.

Але головна небезпека від спалювання сухої рослинності - це пожежа. Значна відкрита площа горіння і сильний вітер можуть призвести до того, що невелике багаття перетвориться в неконтрольовану лісову пожежу. Всі пам'ятають масштабні лісові пожежі восени 2020 року в Луганській області, викликані саме підпалом сухостою.

Державна екологічна інспекція у Луганській області постійно здійснює заходи щодо недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. Так, 30.03.2021 року в ході рейдової перевірки на території с. Байдівка Старобільського району Луганської області державними інспекторами встановлено факт випалювання сухої рослинності громадянкою К. без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. За фактом порушення складено протокол про адміністративне правопорушення зі ч. 1 ст. 77-1 КУпАП, жінці загрожує покарання в огляді накладення штрафу від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На місце пожежі викликано рятувальників Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Луганській області.

Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає мешканців області не допускати фактів випалювання сухої рослинності та спалювання відходів на території населених пунктів, вздовж автошляхів, на полях та лісосмугах.

Сподіваємося на Вашу відповідальність та небайдужість!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці