Період нересту в 2021 році

Державною екологічною інспекцією у Луганській області (далі – Інспекція) на виконання Наказу Державної екологічної інспекції України №167 від 23 березня 2021 року розроблено план заходів держаного екологічного нагляду (контролю) у сфері охорони, використання та відтворення водних біоресурсів у період нересту в 2021 році на підконтрольній Україні території Луганської області.

Відповідно до Наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області «Про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Луганської області у 2021 році» від 18.03.2021 № 47/од з метою охорони водних біоресурсів в період їх природнього відтворення в рибогосподарських водних об’єктах, вводиться заборона на вилов всіх видів риби у встановлені періоди.

Терміни заборони здійснення любительського і спортивного рибальства:

- у річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня (включно);

- у водосховищах та ставках – з 1 квітня до 10 червня (включно);

- у придаткових водоймах (озерах, старицях, протоках та ін.) – з 1 квітня до 30 червня (включно).

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом на спеціально визначених ділянках рибогосподарських водних об`єктів.

Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову риби та перевищення дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання, а також проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування будівельних матеріалів, у рибогосподарських водних об′єктах та на їх прибережних смугах.

Згідно Законів України «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», а також повноважень наданих Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), за порушення правил рибальства право складати протоколи про адміністративні правопорушення мають працівники Державної екологічної інспекції та рибоохорони.

За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до КУпАП, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб від 510 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф від 3400 до 6800 грн або позбавлення волі на термін до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно такс затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено суми для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, а саме: судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, короп – 306 грн, білий амур, товстолобик – 255 грн, плоскирка, синець – 85 грн, карась, окунь і верховодка – 17 грн, лящ – 170, линь – 119 грн, краснопірка – 68 грн, подуст – 34 грн.

Всім треба пам’ятати, що в період нересту риби, на водоймах потрібно поводитися тихо, а також необхідно оберігати природу і не забруднювати навколишнє природне середовище!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці