16 лютого 2021 року спеціалісти Інспекції долучились до Zoom конференції на тему: «Надання рекомендацій при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) у сфері поводження з медичними відходами»

В Україні щорічно утворюється 380–400 тис. тон медичних відходів, з них 100–120 тис. тон – небезпечні. Медичні відходи поділяють на такі категорії:

• категорія А — епідемічно безпечні медичні відходи;

• категорія В — епідемічно небезпечні медичні відходи;

• категорія С — токсикологічно небезпечні медичні відходи;

• категорія D — радіологічно небезпечні медичні відходи.

Категорія В— найбільша група медичних відходів, до яких включають будь-які відходи, які мали контакт із біологічними рідинами. До цієї категорії включають відходи, які залишаються під час та після догляду за пацієнтами з COVID-19.

16 лютого 2021 року спеціалісти Державної екологічної інспекції у Луганській області долучились до Zoom конференції на тему: «Надання рекомендацій при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) у сфері поводження з медичними відходами», у якій прийняли участь державні інспектори територіальних та міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції.

Розглянули питання щодо найбільш ефективного знезараження та правильної утилізації медичних відходів, бо зазначені відходи, поводження з ними та їх утилізація є важливою епідеміологічною і екологічною складовими безпеки населення України, оскільки накопичення медичних відходів на звалищах призводить до виникнення непередбачуваних фізикохімічних та біохімічних процесів, продуктами яких є чисельні токсичні хімічні сполуки в рідкому, твердому та газоподібному стані. Проблема утилізації та знешкодження фармацевтичних відходів, що утворилася у населення, в Україні на сьогодні залишається неврегульованою. Населення не поінформоване стосовно небезпеки, яку тягне за собою неправильне поводження з МВ, не має інформації стосовно можливих методів знешкодження неякісних і протермінованих ліків у домашніх умовах. Тому вирішення проблеми з утилізації медичних відходів має невідкладний характер, оскільки такі відходи мають значний ступінь зараження патогенною мікрофлорою, можуть бути причиною спалаху інфекцій та епідемій, поширення туберкульозу, гепатиту, СНІДу тощо, а також спричиняти фізичні ураження і від того, як утилізують медичні відходи, залежить екологічна безпека навколишнього природного середовища та здоров'я населення.

Отже, Державна екологічна інспекція у Луганській області звертається до лікувально-профілактичних закладів, медичного персоналу та пересічних громадян щодо налагодження належної системи поводження з медичними відходами та забезпечення припинення негативного впливу медичних відходів на довкілля та здоров’я людей.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці