З 1 квітня стартувала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
Нерест риби - це особливий період в житті водних мешканців. Нерест обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умовах, до яких пристосований даний вид риби.
Більшість риби під час нересту відкладають ікру. Самки випускають ікру в воду, на дно або на рослини, а самці риби в цей час поливають її молочком - насіннєвою рідиною. Внаслідок цього ікра риби запліднюється.
У зв`язку з великими втратами майбутнього потомства у риби виробився характерний механізм, який зумовлює нерест. Один вид риби після нересту не проявляє турботи про потомство, відкладаючи велику кількість ікри, щоб збільшити ймовірність виживання потомства. Ті ж риби, які оберігають ікру (наприклад сом), відкладають її трохи. Причому у одного виду риби ікра дозріває повністю і нерест триває протягом короткого часу, в інших вона дозріває і відкладається окремими порціями, а перерви між її відкладанням тривають від кількох днів до кількох тижнів.
З метою охорони та природного відтворення водних біоресурсів під час нересту у рибогосподарських водних об'єктах запроваджується заборона (згідно наказу управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області від 11.03.2019 №19/од) на вилов риби. Терміни нерестової заборони:
у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами та іншими проточними в межень водами) з 01 квітня по 20 травня 2019 року включно;
у всіх водосховищах з 01 квітня по 30 червня 2019 року включно;
в придаткових водоймах (непроточних при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 10 червня 2019 року включно;
заборонити всякий лов раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 1 квітня по 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня 2019 року включно.