Чудові новини в утилізації відходів: бактерія, яка пожирає пластик

В даний час гостро відчувається потреба зменшення обсягів пластикових відходів, які закінчують свій шлях на звалищах або потрапляють в навколишнє середовище.

Найбільш поширений пластичний матеріал - PET, або поліетилен, - який використовується при виробництві пляшок, протягом сотні років залишається незмінним на звалищах. Він вкрай повільно розпадається під впливом природних факторів.

Нинішнє покоління хіміків усвідомлює проблему пластикового забруднення і докладає всіх зусиль для її вирішення.

Виявлення бактерії, здатної переробляти саме поліетилени класу PET, було несподіванкою для біохіміків. Була сформована міжнародна група вчених, які поставили за мету визначення природи і шляхів еволюції ферменту PETase. Спочатку цей фермент був виявлений в Японії. Він є продуктом життєдіяльності бактерії Ideonella sakaiensis, яка пожирає поліетилен PET в якості основного джерела енергії.

Модифікований фермент, який отримав позначення PETase, починає розкладати цей полімер протягом декількох днів. Це може привести до революції в справі утилізації пластмасових відходів.

Вченим вдалося вдосконалити існуючий в природі фермент, який здатний розкладати деякі з найбільш поширених полімерів, що забруднюють навколишнє середовище.

Тож, якщо вченим вдасться застосувати нові методи, то, можливо, ми отримаємо рішення для утилізації пластику в майбутньому.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці