Під час перевірки, державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області, встановлено факт порушення права державної власності на надра

Поряд з водою і повітрям пісок є самим використовуваним природним ресурсом планети. Людство помилково вважає, що даний природний ресурс безмежний і витрачає його значно швидше, ніж він може відновитися. Негативні наслідки для навколишнього середовища від видобутку піску добре відомі. Це, по-перше, втрата родючості ґрунтів, виведення пошкоджених земель з сільськогосподарського обороту. По-друге, це ерозія берегів річок і озер, збільшення наносів. Інтенсивний видобуток піску знищує водорості, руйнує екосистеми і місця проживання численних видів тварин, включаючи риб і ракоподібних. Варто задуматися! Чи не правда?

Так, 16.07.2020, під час перевірки, державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області, встановлено факт порушення права державної власності на надра при самовільному користуванні корисними копалинами місцевого значення, а саме громадянин К. без відповідних дозвільних документів здобув за допомогою екскаватора пісок будівельний, об’єм 3,2 м3, на території Комишувахської селищної ради Попаснянського району Луганської області за межами населеного пункту смт. Комишуваха, на відстані 100 м від закритого полігону ТПВ, що є порушенням ст. ст. 19, 23 Кодексу України «Про надра».

До адміністративної відповідальності у вигляді штрафу правопорушника притягнуто за ст. 47 КУпАП, винесено постанову про накладення адміністративного стягнення на суму 340 грн. Також, за результатами перевірки буде розрахований збиток, заподіяний навколишньому середовищу під час незаконного видобутку піску.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці