Інспекцією забезпечено постійний контроль за вмістом розчиненого кисню у водних об’єктах рибогосподарського призначення та на об’єктах і територіях природно-заповідного фонду

   На виконання Доручення № 14 від 11.01.2020 р. Державної екологічної інспекції України щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків 2020 року Державною екологічною інспекцією у Луганській області (далі – Інспекція) забезпечено постійний контроль за вмістом розчиненого кисню у водних об’єктах рибогосподарського призначення та на об’єктах і територіях природно-заповідного фонду.

   Основним джерелом надходження кисню до поверхневих вод є атмосферне повітря. Крім того, значна частина кисню виділяється рослинами в процесі фотосинтезу. Швидкість споживання кисню збільшується з підвищенням температури, кількості бактерій та інших водних організмів та речовин. За нормальних умов у поверхневих водах вміст розчиненого кисню може коливатися від 0 до 14 мгО2/дм3. Концентрації кисню в поверхневих водах зазнають значних сезонних та добових коливань. Сезонні коливання кисню для річок полягають у збільшенні його концентрацій у зимовий період, коли за умов помірного температурного режиму та без суцільного льодяного покриву створюються сприятливі умови для продукування кисню. Мінімальний вміст розчиненого кисню для забезпечення нормального розвитку риб складає 5 мгО2/дм3, а зниження його до 2 мгО2/дм3 викликає масову загибель водних тварин. Згідно з рибогосподарськими нормативами концентрація кисню у воді взимку повинна бути більше або дорівнювати 4 мгО2/дм3, а влітку – не нижче як 6 мгО2/дм3.

   Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції протягом січня та лютого здійснено контроль за вмістом розчиненого кисню у водних об’єктах рибогосподарського призначення, а саме р. Айдар в межах смт Новопсков, смт Новоайдар та м. Старобільськ від с. Лиман до межі з Новопсковським районом. Також відібрано проби р. Сіверський Донець в межах акваторії від нижньої за течією межі м. Лисичанськ до верхньої за течією межі с. Устинівка.


   За результатами інструментально-лабораторного контролю вміст розчиненого кисню в усіх відібраних пробах значно перевищує гранично допустимий рівень 4 мгО2/дм3 та знаходиться в межах від 10,50 мгО2/дм3 до 13,67 мгО2/дм3.

   Відділ і надалі вестиме контроль за вмістом розчиненого кисню з метою недопущень заморних явищ водних біоресурсів.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці