Словник євроінтеграції: довкілля

Цього року Україна готується до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією в рамках скринінгу за розділом 27 «Довкілля та зміна клімату», яка відбудеться у червні. Україна презентуватиме поточний стан екології та плани щодо відповідності законодавства ЄС.

Зважаючи на важливість цієї події, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ініціює новий проєкт «Словник євроінтеграції: довкілля», в рамках якого буде розглянуто ключові терміни та поняття, пов'язані з європейською інтеграцією України у сфері екології та зміни клімату.

Термін "переговори про вступ". Вони стосуються умов прийому країни до ЄС і охоплюють ухвалення обов’язкових норм і правил. Переговори допомагають підготувати країни до виконання зобов’язань, а ЄС — до розширення.

Згідно з загальним висновком Європейської Комісії за розділом 27 «Довкілля та зміна клімату», Україна досягла «певного рівня» готовності (оцінка 2 з 5) та продемонструвала «певний прогрес» (оцінка 3 з 5) у галузі охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату.

Звіт Європейської Комісії щодо розділу 27 «Довкілля та зміна клімату» містить три основні рекомендації, які є пріоритетними планами на поточний рік:

1. Забезпечити міжсекторальну інтеграцію екологічних і кліматичних заходів, включаючи застосування горизонтального законодавства, особливо в контексті процесу відбудови.

2. Оновити національно визначений внесок та стратегію низьковуглецевого розвитку відповідно до зобов'язань Паризької угоди та ратифікувати Кігалійську поправку до Монреальського протоколу.

3. Відновити функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) та розробити план для впровадження системи торгівлі викидами.  

         

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці