Автомобільні вихлопи: як зменшити забруднення повітря та захистити здоров’я

Одним із найбільших забруднювачів повітря будь-якого міста є автомобільний транспорт. Майже всі складові вихлопних газів автомобілів шкідливі для людського організму, а оксиди азоту до того ж беруть активну участь у створенні фотохімічного смогу. До токсичних відносять такі компоненти вихлопних газів: оксид вуглецю, оксиди азоту, вуглеводні.

Для зменшення викидів відпрацьованих газів свідомий власник приватного автомобіля повинен здійснювати постійний контроль за технічним станом свого автомобіля, вдосконалити конструкцію паливної системи двигуна, використовувати більш якісні паливно-мастильні речовини, що мають меншу концентрацію домішок.

Відповідно статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» Суб’єкти господарювання та власники автотранспортних підприємств повинні забезпечувати здійснення періодичних та/або автоматизованих інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел.

За допомогою спеціалізованої атестованої лабораторії проводити вимірювання вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах автомобілів, а саме, визначення вмісту оксиду вуглецю, вуглеводнів та димності, затверджених ДСТУ 4277:2004 «Норми і методи вимірювань вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі» та ДСТУ 4276:2004 «Норми і методи вимірювання димності відпрацьованих газів автомобілів з дизелями або газодизелями».

При проведенні такого екологічного контролю підприємство має можливість за допомогою сучасних цифрових газоаналізаторів визначити співвідношення паливо - повітря, відрегулювати паливну систему автомобіля і при цьому зменшити обсяги споживання палива, тим самим зменшуючи викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Тож разом прикладаємо максимум зусиль для захисту та збереження чистого атмосферного повітря!  

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці