День степу в Україні

30 травня щорічно святкується День степу в Україні. Ініціаторами свята були учасники міжрегіонального наукового семінару «Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей», який відбувся 1 березня 2017 року в Оргуському інформаційному центрі. Також створенню свята сприяло святкування у тому ж році 90-річчя створення заповідника «Кам’яні могили», який є традиційним символом охорони степів в Україні. Учасники семінару проголосували за щорічне проведення у національних природних парках наукових конференцій з охорони степових ландшафтів.

Це свято для України має неабияке значення, адже понад 50% її території — степи і лісостепи (лісостеп в міжнародній класифікації є підвидом степу).

Степ — це унікальна природна зона, з унікальною рослинністю, і не менш унікальним тваринним світом. Однак степ вкрай вразливий. Розорювання степів у ХХ столітті спричинили катастрофічне скорочення площ реліктового степу. На жаль, ця тенденція охопила не лише Україну, але й ряд інших держав, на яких розкинулися степи. А все через його унікальні родючі ґрунти — чорноземи.

Територією України пролягає найбільша у світі зона степів, яка називається «Великий Степ». Вона простягається від румунської Добруджі через Україну і тягнеться до хребтів Копетдагу і Тянь-Шаню, маючи площу понад 2 мільйони квадратних кілометрів.

Степ — це окремий унікальний світ, де зосереджені унікальні і неповторні екосистеми, захист яких — справа держави і всього народу. Пам'ятаймо про це!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці