10 серпня - Всесвітній день лева

10 серпня у всьому світі відзначають Всесвітній день лева (World Lion Day). Свято самої найкрасивішої і грізної тварини в світі було створене в 2013 році одним з найвпливовіших заповідників в світі для екзотичних кішок Big Cat Rescue, який є прихильником припинення жорстокого поводження з великими кішками в неволі і порятунку диких кішок від зникнення.

Щорічно люди з усього світу збираються разом, щоб віддати данину поваги могутньому леву усіма можливими способами. Хоча це весела і захоплююча подія для всіх, її цілі засновані на дуже серйозному питанні: останнім часом кількість левів різко скоротилася до такої міри, що цей вид повинен бути поміщений в список зникаючих видів, як і його більший родич тигр.

Леви - це хижі ссавці роду Пантери, які відносяться до сімейства котячих. Серед кішок є одними з найбільших. За свої розміри, силу і красу лев отримав приємну оцінку від людини - Цар звірів. Всесвітній день лева спрямований на те, щоб привернути увагу до величного мисливця, первісного представника сімейства котячих, короля джунглів.

Потрібно сказати, що довжина тіла дорослого самця лева становить від 1,7 до 2,5 метрів, а самки від 1,4 до 1,8 метрів. Тобто, самці значно більші за самок. Вага тіла тварин становить в середньому 150-200 кг. Найбільші представники котячих здатні виростати до 3,3 метрів в довжину, а вага при цьому більше 300 кг. Леви володіють розвиненим м'язистим тілом, потужними ногами, великою головою з сильними щелепами і 8- сантиметровими іклами. Весь їхній зовнішній вигляд свідчить про те, що вони є небезпечними хижими кішками. Цікаво, що самці мають густу гриву, яка покриває шию, груди, плечі і частину спини, в той час, як самки гриви не мають. Втім, самці без гриви в природі теж існують.

Всесвітній день лева - це прекрасна можливість для любителів левів по всій планеті виступити проти скорочення ареалу і місця існування Царя звірів. Це свято має три цілі. По-перше, підвищити обізнаність про важке становище лева і проблемах, з якими вид стикається в дикій природі. По-друге, знайти способи захистити природне місце існування левів, наприклад, створити більше національних парків і зменшити площі, в яких люди можуть селитися. По-третє, навчати людей, що живуть поруч з левами, про небезпеки і способи захисту. Люди і леви, можуть жити в гармонії разом, але тільки якщо вони розуміють, як це робити.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці