Здійснення суб’єктами господарювання рибогосподарської діяльності відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації водойм

Рибогосподарська діяльність на водоймах суб’єктами господарювання повинна здійснюватись з дотриманням низки законів та підзаконних актів, які регламентують відносини у сфері рибогосподарської діяльності.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про тваринний світ» - використання і відтворення тваринного світу, а також під час здійснення будь-якої діяльності, яка може вплинути на середовище існування диких тварин та стан тваринного світу, повинно забезпечуватися додержання науково обґрунтованих нормативів і лімітів використання об'єктів тваринного світу, забезпечення невиснажливого їх використання, а також відтворення.

Отже, рибогосподарська діяльність на території області здійснюється за двома напрямками:

- відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації (площа водного дзеркала більше 10 га) або за науково-біологічними обґрунтуваннями (до 10 га);

- відповідно до Закону України «Про аквакультуру».

Розглянемо рибогосподарську діяльність відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації або за науково-біологічними обґрунтуваннями:

Режим рибогосподарської експлуатації (далі - Режим) це встановлена на відповідний термін сукупність вимог, умов та заходів щодо обсягів робіт з відтворення водних живих ресурсів за їх віковими та видовими характеристиками, строків лову, типів і кількості знарядь та засобів лову, обсягів вилучення, регламентації любительського і спортивного рибальства, ощадливого використання туводних видів, виконання якого забезпечує раціональне використання водних живих ресурсів рибогосподарського водного об’єкта або його ділянки.

Вселення водних біоресурсів відбувається відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.07.2012 року № 414.

Вилов водних біоресурсів відбувається відповідно до Постанови КМУ від 30 жовтня 2013 р. № 801 «Про затвердження Порядку видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання зазначеного дозволу» та наказу Мінагрополітики від 26.01.2016 року № 17 «Про затвердження нормативно-правових актів, необхідних для здійснення спеціального використання водних біоресурсів».

Крім того, відповідно до Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту із запровадження здійснення штучного розведення, вирощування водних біоресурсів та їх використання у спеціальних товарних рибних господарствах від 23 жовтня 2019 р. № 1138 (далі - Порядок) - спеціальне використання водних біоресурсів у режимі рибогосподарської експлуатації водного об’єкта здійснюється користувачем водних біоресурсів одноосібно та передбачає відтворення та добування (вилов) водних біоресурсів відповідно до вимог, встановлених режимом рибогосподарської експлуатації водного об’єкта, з метою збереження та раціонального використання аборигенних видів водних біоресурсів.

Однією з підстав для скасування Режиму, відповідно до Порядку, є невиконання його вимог, в тому числі в частині вселення, вилову, проведенні рибоводно-меліоративних робіт тощо. Тому, виконання вимог Режиму є обов’язковою умовою для ведення рибогосподарської діяльності.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці