26 липня - Міжнародний день збереження мангрових екосистем

26 липня щорічно відзначають Міжнародний день збереження мангрових екосистем з метою підвищення обізнаності про важливість мангрових екосистем як "унікальної, особливої та вразливої екосистеми".

Багатьом людям мангрові ліси можуть здатися лише «прибережними братами» внутрішніх лісів, але ці екосистеми унікальним чином підтримують планету та людей: від поглинання вуглецю до захисту від повені.

Мангрові зарості широко поширені в тропічних і екваторіальних кліматичних поясах. Мангри ростуть уздовж пологих морських берегів в смузі припливів. Чим більш пологий берег, чим більш високий приплив, тим ширше смуга мангрових лісів. Іноді мангри займають тисячі квадратних кілометрів. Вони здатні виживати в солоній воді, яка їх періодично затоплює. У мангрів є вертикальні коріння, які забезпечують їх повітрям. Більше ніякі дерева в таких умовах жити не можуть.

Мангрові ліси є життєво важливою частиною екосистеми, тут живе велика кількість диких тварин, включаючи численні види риб, крабів та креветок, молюсків та ссавців, таких як морські черепахи. Мангрові дерева є домом для багатьох видів птахів.

Значна частина зникнення мангрових лісів пов’язана із використанням землі для сільського господарства, промислового розвитку та інфраструктурних проектів.

Через зникнення таких лісів цінне середовище проживання втрачається, що загрожує виживанню безлічі видів. Здоров'я цих екосистем є життєво важливим для здоров'я людини і тварин.

Активісти руху за спасіння мангрових дерев у багатьох країнах світу борються з подальшим розширенням площі креветочних ферм і висаджують молоді мангрові дерева. Може бути, їх стараннями вдасться запобігти загибель цих унікальних природних співтовариств і ми збережемо їх для нащадків.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці