Український парламент ухвалив законопроект «Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуті»

Україна приєдналася до Мінаматської конвенції, яка обмежує використання ртуті. Це означає, що з 2024 року Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить цей небезпечний хімічний елемент. Ртуть не розкладається, тому при потраплянні у навколишнє середовище вона накопичується у повітрі, воді та ґрунтах. Понад 140 держав світу є підписантами Мінаматської конвенції, яка забороняє видобуток та використання ртуті у виробництві з деякими винятками.

Президент України Володимир Зеленський у квітні 2023 року зареєстрував у Верховній Раді законопроект №0199 про приєднання України до угоди. Документ ухвалили 29 травня. "За" проголосували 299 народних депутатів.

Приєднання України до Мінаматської конвенції дозволить унеможливити ситуації, коли ртуть потрапляє у навколишнє середовище. 

Наприклад, після зупинки виробництва у 1996 році токсичні речовини, зокрема радіоактивні, залишилися в ґрунті та на устаткуванні. Тоді екологічна інспекція зафіксувала на території заводу:

 

·  134,6 тонни ртуті,

·  109 тонни сірчаної кислоти,

·  44 тонни ртутних шламів,

·  62 тонни соляної кислоти,

·  12,5 тонни аміаку,

·  486 тонни – шламів солерозчинення,

·  близько 2500 тонн інших відходів.

 

Приєднання до Мінаматської конвенції є важливим кроком для збереження навколишнього середовища та здоров'я людей. Відтепер Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить ртуть, що дозволить зменшити ризик її потрапляння у навколишнє середовище.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці