Внаслідок російської агресії зазнали суттєвої шкоди території природно-заповідного фонду

На тлі немислимих людських страждань, які принесла Україні війна, проблеми довкілля можуть здаватися другорядними. Але всі ми розуміємо, що рани, які російська армія завдає лісам, степам і водоймам України, залишаться на десятиліття, а спадок війни нестиме загрозу й після того, як гармати стихнуть.

На сьогодні вже є декілька десятків природних і біосферних заповідників, національних і регіональних природних парків, які зазнають суттєвої шкоди внаслідок російської агресії. Під загрозою знищення перебувають близько 200 територій земель Смарагдової мережі. Це природоохоронні території, визначені Бернською конвенцією.

Ще один факт свідчить про це, а саме у районі селища Лазурне окупанти засипали піском смугу води між островом Джарилгач та окупованою Херсонщиною і використовують його як полігон. Це дозволяє рашистам інтенсивніше використовувати природоохоронну територію національного парку у військових цілях.

Доречі, Джарилгач – найбільший острів України та Чорного моря і є місцем масового кільцювання птахів. На острові мешкають морський голубок, чеграва, чорноголова чайка, а також червонокнижний метелик Сатир залізний.

Острів Джарилгач розташований у Каркінітській затоці і є найбільшим островом України та Чорного моря, його площа становить 56 км2. Із 2009 року на острові діє Джарилгацький національний природний парк. До його складу входить не лише сам острів, але й акваторія Джарилгацької затоки, а також берегова смуга між Скадовськом та Лазурним. На заході острів продовжується довгою піщаною косою, яку від суходолу відділяє вузька протока. Лазурне розташоване за 2 км від коси.

Будь-яка війна несе величезні екологічні загрози для населення, але бойові дії в Україні можуть призвести до особливо катастрофічних наслідків для навколишнього середовища, як і грубе втручання загарбників ставить під загрозу зникнення цей заповідний куточок української природи.

Не винятком є і природно-заповідний фонд Луганщини, внаслідок російської агресії зазнали пошкоджень території природно-заповідного фонду: Національний природний парк «Кремінські ліси», створений указом президента України від 10.09.2019 року № 678/2019; Гідрологічний заказник місцевого значення «Кремінські каптажі» створеного рішенням Луганської обласної ради народних депутатів від 17.03.1994 № 15/11 та частина Луганського природного заповіднику «Трьохізбенський степ».

Слід зазначити, що все це означає навмисне руйнування довкілля, яке може спричинити екологічну катастрофу — фактично, використання природи в якості зброї. Тож, поки окупанти намагаються загарбати наші землі, ми не покладаємо рук та працюємо задля Перемоги!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці