29 квітня - День пам’яті жертв застосування хімічної зброї

День пам'яті жертв застосування хімічної зброї (Day of Remembrance for all Victims of Chemical Warfare) відзначається щорічно 29 квітня з 2006 року відповідно до постанови C-10/5 від 11.11.2005 р. 10-ї сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення. У цей день в 1997 році Конвенція вступила в силу.

 Цей день надає можливість державам підтвердити свої зобов’язання за Конвенцією про заборону хімічної зброї, основним завданням якої є знищення наявних запасів хімічної зброї та запобігання її повторній появі.

Вперше хімічну зброю було застосовано в роки Першої світової війни спочатку Німеччиною, а потім і іншими країнами-учасницями війни. Надалі хімічна зброя використовувалася проти Ефіопії Італією, Японією проти Китаю, США проти Кореї та В'єтнаму, в ході ірано-іракського конфлікту.

І в 1993 році в Парижі повноважними представниками 130 держав світу була підписана Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення, яка вступила в силу в 1997 році.

Учасники Конвенції зобов'язалися не розробляти, не виробляти, не набувати іншим чином, не накопичувати або не зберігати, не передавати, не застосовувати хімічну зброю і не проводити військових приготувань до його застосування; не допомагати, не заохочувати або не спонукати будь-яким чином кого б то не було до порушення Конвенції; не використовувати хімічних засобів боротьби з заворушеннями як засобів ведення війни; знищити всі запаси хімічної зброї та об'єкти, з його виробництва не пізніше 10 років після вступу Конвенції в силу.

Відзначаючи цей День, міжнародне співтовариство вшановує пам’ять всіх жертв хімічної зброї та підтверджує прихильність Організації по забороні хімічної зброї справі ліквідації загрози з боку хімічної зброї та активного сприяння в досягненні цілей миру і безпеки, особливо для громадян, які перебувають в зоні ризику застосування даного виду озброєнь.

Україна підтверджує свою тверду позицію, що застосування хімічної зброї будь-ким, будь-де і за будь-яких обставин є грубим порушенням міжнародного права, а особи, відповідальні за такі дії, мають бути притягнуті до відповідальності.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці