Всесвітній день захисту лабораторних тварин (World Day for Laboratory Animals)

Щорічно 24 квітня відзначається Всесвітній день захисту лабораторних тварин, який був започаткований у 1979 році Міжнародною асоціацією проти експериментів над тваринами.
     Спочатку він «відзначався» зоозахисними організаціями в ряді країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції, яке підтримують активісти різних громадських та зоозахисних організацій.
     Вівісекція - проведення хірургічних операцій над живими тваринами з метою дослідження функцій організму, вивчення механізмів дії лікарський засобів, розробки методів хірургічного лікування або ж в освітніх цілях. Поняття «лабораторна тварина» склалося в кінці 19 століття у зв'язку з бурхливим розвитком експериментальної біології і медицини, а з другої половини 20 століття метод наукового експериментування на тварин оформився як самостійний напрям. Сьогодні лабораторні тварини використовуються для моделювання патологічних процесів і випробування ліків, косметичних засобів, сигарет, харчових добавок, речовин побутової хімії. Основними замовниками досліджень виступають великі фармацевтичні і косметичні корпорації.
    Серед найбільш часто використовуваних у дослідах тварин – миші, кролики, мавпи і собаки. Щороку сотні представників цих видів гинуть в лабораторіях. У більшості випадків такі тортури не виправдані: тестування на тваринах не дають стовідсоткових гарантій безпеки продукції. І навіть якщо речовина вбила тварину, косметичний засіб все одно будуть продавати.
    Перший крок задля порятунку тварин зробила Великобританія. Там ще у 2002 році заборонили досліджувати косметичні засоби на тваринах. Слідом за нею, у 2004 році, Європейський Союз заборонив тестування вже готової продукції на тваринах і лише у 2009 році набрала чинності заборона тестування інгредієнтів косметичної продукції у Європі, а також на її продаж та рекламу. У переліку країн, що є гуманними до тварин і відмовляються проводити такі тестування є Ізраїль, Норвегія, Індія, Бразилія, Південна Корея, Нова Зеландія, Канада та США.
     Є перелік всесвітніх організацій, що видають сертифікати заводам, які випускають косметичну, фармакологічну та хімічну продукцію. На їхніх сайтах, навіть без знання мови, у гугл-перекладачі ви можете виявити наявність чи відсутність «зеленого» сертифіката: Vegan Society, PETA, Cruelty Free, CCF (Choose Cruelty Free), BDIH, Eco Control, Eco Garantie.
   У Всесвітній день захисту лабораторних тварин зоозахисники в різних країнах проводять різні масштабні просвітницькі акції та заходи, щоб ще раз привернути увагу громадськості до проблем «братів наших менших», приречених на досліди, і нагадати, що існує альтернативна медицина, косметика, побутова хімія і засоби особистої гігієни. Врятувати цих тварин зможе лише співчуваюче і гуманне суспільство.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці