Вплив військового конфлікту на стан водних об’єктів

Потреба населення у прісній воді постійно зростає, а кількість доступних до використання водних ресурсів зменшується внаслідок забруднення поверхневих вод та виснаження підземних вод. З метою віддалення часу вичерпання ресурсів прісних вод здійснюється комплекс заходів з раціонального водокористування.

Так в мирний час в рамках спостереження за станом водних об’єктів, які використовуються як джерела питного водопостачання, відділом інструментально – лабораторного контролю (далі - Відділ) Державної екологічної інспекції у Луганській області регулярно здійснювався відбір проб та вимірювання показників складу та властивостей поверхневих вод річки Сіверський Донець у двох створах:

- с. Білогорівка, 0,1 км вище Західної фільтрувальної станції (ЗФС) КП «Попаснянський районний водоканал»;

- у точці 500 м нижче випуску міських очисних споруд (МОС-4) ЛКСП «Лисичанськводоканал».

За результатами вимірювань показників складу та властивостей поверхневих вод лише іноді фіксувались незначні перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій згідно чинних нормативних документів. Концентрація розчиненого кисню знаходилась у межах норми, що вкрай важливо для забезпечення життєдіяльності водних живих біоресурсів.

У зв’язку з тим, що майже вся територія Луганської області на теперішній час перебуває під тимчасовою окупацією та постійними артилерійськими та ракетними обстрілами, що створює небезпеку для життя та здоров’я працівників, на даний час Інспекція не має можливості проводити відбір проб об’єктів довкілля. Крім того, доступ до водних та інших природних об’єктів, об’єктів інфраструктури не можливий, так як всі шляхи заблоковано та заміновано.

Через тимчасову окупацію та військові дії не працюють як промислові підприємства області, так і міські очисні споруди.

Так очистку побутових стоків міста Сєвєродонецьк здійснював цех НОПС (нейтралізації та очистки промислових стоків) ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ АЗОТ», який на даний час не працює. Як наслідок, неочищені каналізаційні стоки міста потрапляють у поверхневі води річки Сіверський Донець. Також відомі факти негативної роботи комунальних служб тимчасово окупованого міста та скупчення великої кількості сміття на його території, яке розкладається, зрошується атмосферними опадами та через ливневу каналізацію міста велика кількість забруднюючих речовин також потрапляє у річку, що призводить до катастрофічного погіршення екологічної ситуації в регіоні, з наслідками якого ми ще будемо довгий час боротись.

За умови деокупації та розмінування території, Інспекція докладе максимум зусиль щодо відновлення своєї діяльності в межах Луганської області та вжиття всіх належних заходів для забезпечення проведення обстежень та спостережень за станом поверхневих вод річки Сіверський Донець та встановлення потенційних джерел забруднення водних ресурсів на території Луганської області.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці