Дотримуйтесь вимог чинного природоохоронного законодавства в нерестовий період

Нерест – це особливий період у житті мешканців водойм. В цей час риба може стати легкою здобиччю для браконьєрів. Тому для створення сприятливих умов проходження нересту водних біоресурсів щороку встановлюється весняно-літня заборона вилову риби.

Державна екологічна інспекція у Луганській області вкотре нагадує, що любительський і спортивний лов риби в нерестовий період дозволяється здійснювати в межах населених пунктів з берега поплавковою та донною вудкою із загальною кількістю гачків не більше 1 шт. на одного рибалку та спінінгом з блешнею або штучною насадкою, яка замінює блешню.

За порушення Правил рибальства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, ч. 3 ст. 85 КУпАП тягне за собою попередження або накладання штрафу до 170 грн. Це стосується таких порушень правил рибальства, як:

- перевищення кількості гачків чи раколовок на одного рибалку (дозволяється не більше п’яти гачків та спінінгом і не більше п’яти раколовок- «хапок», які зазначені у п. 4.5 Правил любительського та спортивного рибальства);

- вилов риби з незареєстрованого човна або з такого, що не має на борту чіткого номеру (крім веслових та за винятком суден до 4 метрів, оснащених механічним двигуном із загальною максимальною потужністю до 10 кВ);

- вилов риби, меншої за дозволені розміри;

- миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів;

- рибальство на зимувальній ямі, нерестовищі (за наявності таких заборон) чи інших заборонених ділянках;

- пересування плавзасобів на водоймах у період нересту чи на зимувальних ямах (за наявності таких заборон).

Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів чи без такої. Протокол за даною статтею складається, якщо громадянин грубо порушив правила рибальства, зокрема:

- рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, колючим знаряддям лову забороненим методом багріння, сіткоснастевих та інших заборонених знарядь лову;

- вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену Правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову у 3 кг.

Крім штрафу за ч. 3 та ч. 4 ст. 85 КУпАП, у разі наявності улову нараховуються збитки за таксами. Розрахунок збитків здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1039 «Про внесення змін у додатки1-3 до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 р. № 1209».

Просимо не бути байдужими до збереження природних ресурсів України, а також закликаємо рибалок дотримуватись режиму тиші на воді і вимог чинного природоохоронного законодавства.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці