Чим небезпечні фосфорні боєприпаси для людини та довкілля?

Із усіх видів людської діяльності війна найгірше впливає на екологію. Такі дії становлять загрозу не тільки для нашої країни, а й негативно впливають на екологічну ситуацію в усьому світі.

Відомо, що зброю з фосфором стали використовувати ще за часів Першої світової війни. Згодом її заборонили, але все одно російські окупанти використовують ці небезпечні боєприпаси проти мирних українців. Через високу температуру горіння (до 1300 C) фосфорний заряд підпалює все навколо. У радіусі до 150 метрів від епіцентру вибуху в людей буквально обвуглюється шкіра, навіть під одягом.

Продукти горіння фосфору та їх розчини, потрапляючи у ґрунт, утворюють солі, що посилює міграцію фосфорних сполук із зони ураження на вільні від бойових дій місцевості. Надлишок фосфатів у ґрунтах сильно шкодить росту та розвитку флори і фауни зони бойових дій. Тканини рослин зазнають деградації.

Звичайно, багато інформації ми просто не маємо – зокрема, стосовно того, що відбувається на окупованих територіях. Але ми знаємо, що росіяни свого часу, наприклад, у Криму в заповідних місцевостях проводили військові навчання, і здійснювали багато інших небажаних речей. Тому те, що відбувається зараз, в цих умовах – дуже важко передбачити.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці