Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає громадян дотримуватись вимог природоохоронного законодавства упродовж пожежонебезпечного періоду

Інспекція у Луганській області закликає кожного мешканця нашого краю дотримуватись вимог пожежної безпеки в лісах, на торфовищах, сільськогосподарських угіддях, територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, а також не допускати спалювання стерні, сміття та залишків рослинності, адже:

по-перше, спалювання стерні, сміття та залишків рослинності забруднює повітря на величезних просторах, що завдає шкоди здоров’ю людей та навколишньому природному середовищу;

по-друге, зазначені дії майже завжди призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс;

по-третє, випалювання стерні, сміття та залишків рослинності знищує мікрофлору ґрунтів, погіршує їх структуру та збіднює ґрунти. Замість того, щоб стерню і рослинні рештки використати для приготування компостів, органічних добрив, їх просто спалюють;

по-четверте, такі необдумані вчинки посилюють процеси водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації ґрунтів та інших негативних наслідків;

по-п’яте, спалювання стерні, сміття та залишків рослинності може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, завдаючи величезної шкоди природному середовищу.

За порушення природоохоронного законодавства передбачена адміністративна, цивільно - правова або кримінальна відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст.77-1 КУпАП випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн) до трьохсот шістдесяти (6120 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 2 ст. 77-1 КУпАП Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти (6120 грн) до семисот двадцяти (12240 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста (1530 грн) до двохсот сімдесяти (4590 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 2 ст. 77 КУпАП знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти (4590 грн) до дев’ятисот (15300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот (91800 грн) до дев’яти тисяч (153000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Відповідно до ч.2 ст. 245 Кримінального кодексу України ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці