Одне з основних національних багатств – ґрунти!

Одне з основних національних багатств – ґрунти, які через незбалансовану систему землеробства та структурні зміни в аграрній сфері щороку втрачають свою природну родючість. Проте проблема деградації ґрунтів, як і екологічні проблеми, має глобальний характер. Стан ґрунтів впливає на їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п'ємо, повітря, яким ми дихаємо, на наше здоров'я і на здоров'я всього живого на Землі. Без здорових ґрунтів ми не зможемо вирощувати продовольство. Адже, за оцінками, 95 відсотків того, що ми їмо, прямо або побічно вирощується на ґрунтах.

Державна екологічна інспекція нагадує!

Незважаючи на категорію земель, чи то землі промисловості, сільськогосподарського призначення, лісового фонду, житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, у разі їх засмічення або забруднення земельних ділянок, є порушенням вимог абз. 11 ч.1 ст. 35 Закону України «Про охорону земель», пункт «б» ч.1 ст. 96 Земельного кодексу України, ч. 7 ст. 33 Закону України «Про відходи».

За дане порушення є відповідальність за ст.52 КУпАП «Псування сільськогосподарських та інших земель» - забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн. – 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн- 1700грн.).

Також відповідно «Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства» нараховується розмір шкоди внаслідок забруднення і засмічення ділянок, який в подальшому пред’являється порушнику для сплати.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці