Зимівля риби в нормі

Природні умови, температурний та кисневий режими з початку зими загалом були сприятливими для зимівлі гідробіонтів. Передзаморних явищ та загибелі риби на зимувальних ямах Луганської області не виявлено.

Зокрема, у січні-лютому погодні умови були мінливими, іноді температури повітря сягали позначок нижче 0°С, що дало поштовх до остаточного скупчення риби на зимувальних ямах. Протягом двох місяців спостерігалися опади у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу. Внаслідок цього виникали невеликі коливання рівнів води у межах допустимих норм. У січні малозмінний рівневий режим водойм та тривала, переважно морозна температура, призвели до процесів льодоутворення, заберегів та шуги на річках. На штучних водоймах здебільшого спостерігався частковий або повний льодостав. Товщина льодового покриву становила 5-10 см. Позитивним наслідком зниження температури води стало підвищення рівня вмісту розчиненого у воді кисню у порівнянні із минулим місяцем. Отже, при достатній природній аерації води та відсутності суцільного льодового покриву умови зимівлі для водних біоресурсів є комфортними. Наразі температурні, гідрологічні та гідрохімічні показники знаходяться в межах норми.

Державна екологічна інспекція здійснює постійний контроль на водних об’єктах рибогосподарського призначення та на об’єктах і територіях природно-заповідного фонду Луганської області. Фактів зменшення концентрації кисню до критичних показників (нижче 4,0 мгО₂/дм3) та відшнурованих ділянок Інспекцією не встановлено.

Нагадуємо, що продовжує діяти заборона вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах загальнодержавного значення, встановлена органом Держрибагентства.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці