ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ ТА КОРИСТУВАЧІВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ

З настанням зими водойми вкриваються кригою, і багато хто з нас використовує це природне явище в різних цілях. Діти із задоволенням роблять ковзанки, дорослі використовують для переходу, щоб зменшити шлях. Є дуже багато рибалок любителів підводного лову. Тому виникають випадки потрапляння людини в ополонку і якщо людині вчасно та правильно не надати допомогу, це може привести до загибелі і потопаючої людини і рятувальника. А також під товстим шаром льоду вода перестає збагачуватися киснем, і через це риба може загинути. Запаси кисню, що під кригою, витрачаються на процеси гниття решток рослин і тварин, які є на дні водойм за весну та літо.

Державна екологічна інспекція у Луганській області звертається до всіх користувачів водойм (громадських організацій, територіальних громад, на території яких є водойми, орендарів земель водного фонду) з проханням приділити увагу їх стану, щоб не допустити замору риби. Адже найбільша загроза – на початку весни, коли найінтенсивніше відбувається процес гниття водоростей і для стабілізації хімічних процесів та нормального дихання риби конче потрібен кисень. Ознаки замору, які б мали насторожити користувачів, це – неприємний запах від води, поява біля ополонок дрібних водяних комах та снулої риби.

Основні заходи, що допоможуть поліпшити кисневий режим і запобігти заморам, – прорубування ополонок, виставляння рослинних сніпків, збільшення проточності водойм, штучна аерація. Ополонки роблять ближче до берегів. Кажуть, що ймовірність замерзання серед плеса водойми є вищою, ніж біля берега. До того ж, поряд очерет, рогіз, трава. А це основний елемент при підготовці ополонки. Будь-який пористий матеріал може пропускати повітря навіть тоді, коли ополонка замерзне.

У разі виявлення фактів утворення відшнурованих ділянок та випадків зменшення концентрації кисню у водних об’єктах на підконтрольній Україні території Луганської області, просимо інформувати Інспекцію за телефоном (06452) 3-02-90 або на електронну адресу lug@dei.gov.ua.

Об’єднаймо наші зусилля та ресурси заради порятунку природи!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці