Ліквідовано виявлене несанкціоноване розміщення відходів, відпрацьованих автомобільних (пневматичних) шин, у кількості 32 шт

Відповідно до Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Зношені шини включені до розділу Б Жовтого переліку відходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 13.07.2000 №1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів», і мають 4- й клас небезпеки (є малонебезпечними). Однак, шини і продукти їх зносу – джерело викидів у навколишнє середовище забруднювальних речовин у вигляді газів, водних розчинів шкідливих речовин та пилоподібних продуктів зносу протектора шини, адже саме так зазначено у Правилах технічної експлуатації коліс та пневматичних шин колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 №549. Згідно з положеннями статті 31 Закону України «Про відходи» Кабінет Міністрів України, міністерства та інші центральні і місцеві органи виконавчої влади в межах своєї компетенції здійснюють розроблення та впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації зношених шин.

Відповідно до чинного законодавства України контроль у сфері поводження з відходами, в тому числі і з відпрацьованими шинами колісних транспортних засобів, поряд з профільними міністерствами здійснюють місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, відповідно до законодавства. Державний нагляд та контроль за додержанням вимог законодавства щодо поводження з відходами здійснює Державна екологічна інспекція. Особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність. Стаття 43 Закону України «Про відходи» передбачає, що підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи, в порядку і розмірах, встановлених законодавством України.

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі – Інспекція) в межах своєї компетенції розглядає звернення громадян щодо порушення природоохоронного законодавства на території Луганської області та повідомляє наступне.

В період з 10.01.2022 по 11.01.2022 Інспекцією проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

В ході позапланової перевірки 10.01.2022 на території м. Сєвєродонецьк за адресою вказаною у зверненні громадянки Р. факти несанкціанованого розміщення відходів, відпрацьованих автомобільних (пневматичних) шин підтвердилися, виявлені відпрацьовані автомобільні (пневматичні) шини у кількості 32 шт., які розміщуються по вул. Новікова в районі будинку 20 поряд з СТО м. Сєвєродонецьк, Луганської області. 11.01.2022 під час позапланової перевірки Управлінням житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області ліквідовано виявлене несанкціоноване розміщення відходів, відпрацьованих автомобільних (пневматичних) шин, у кількості 32 шт.

За результатами перевірки Інспекцією складено акт.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці