УВАГА! Новий Порядок обчислення розміру шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду!

Уряд прийняв нову редакцію постанови «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Постановою встановлюється новий Порядок обчислення розміру шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду.

Попередня редакція постанови вимагала змін в частині введення індексації нарахувань для таких порушень. Адже механізм нарахування розміру шкоди не відповідав об'єму реально завданих збитків.

Тепер порушники природоохоронного законодавства на заповідних територіях будуть сплачувати набагато більший збиток за:

- незаконні рубки, пошкодження дерев та рослин;

- зниження чи пошкодження лісових культур, природного підросту та самосіву, сіянців і саджанців;

- зниження чи пошкодження газонів та квітників;

- самовільну заготівлю сіна або випасання худоби;

- незаконне добування чи знищення об’єктів тваринного світу, пошкодження їх житла, місць перебування і розмноження;

- незаконний збір або знищення дикорослих трав’янистих рослин, лісової підстилки, лікарських рослин, дикорослих плодів горіхів, грибів, ягід;

- проїзд транспорту, прольоту та посадки літальних апаратів;

- самовільне зайняття земельних ділянок, забруднення територій тощо.

Виняток, як і раніше, де забороняється збирати гриби, зривати рослини чи проводити будь-які інші дії, становлять території суворого заповідання. Вони визначені Проектами організації територій відповідних установ природно-заповідного фонду.

Такі зони створюються спеціально для збереження червонокнижних тварин і рослин. Як і до цього, перебування сторонніх людей тут заборонено. Є відповідні таблички з попередженням. Та й служба охорони повідомляє відвідувачам про існуючі обмеження. Тож випадково помилитися і назбирати заборонене через незнання у таких зонах неможливо.

Так, за кожне пошкоджене до ступеня неприпинення зростання дерево в степовій зоні штраф становитиме від 75 гривень до 5,3 тис. гривень залежно від діаметра, в інших зонах – від 61 гривні до 4,6 тис. гривень.

За самовільну заготівлю сіна встановлено штраф від 11,4 тис. гривень до 50,1 тис. гривень за гектар, самовільний випас худоби – від 251 до 754 гривень за одну голову (залежно від виду тварин).

Штрафи за полювання набагато серйозніші, наприклад, за полювання на оленя чи кабана штраф становитиме 30,3 тис. гривень.

Закликаємо ставитись відповідально до навколишнього природного середовища та дотримуватися законодавства України.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці