Закликаємо суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах

З настанням сухої вітряної погоди, підвищеною температурою повітря підвищується пожежна небезпека. Не зважаючи на це, населення територіальних громад продовжує спалювати суху траву, листя на угіддях, очерет на річках, на виробничих територіях, уздовж транспортних магістралей та залізничних колій і навіть на узбіччях вулиць, і не усвідомлюють, яку шкоду несуть навколишньому середовищу.

Державна екологічна інспекція у Луганській області вкотре нагадує, що регулярними підпалами знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Нерідко при випалюванні стерні, пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в т.ч. і в прилеглих лісових масивах.

При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюється канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків. Часто спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

Тож закликаємо суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, не кидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Кожен палій відповідатиме за неправомірні дії!

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 3060 до 6120 гривень для громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 гривень.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці