29 липня - Міжнародний день тигра

Щорічно 29 липня у всьому світі відзначається Міжнародний день тигра. Свято запроваджено 11 років тому, коли в світі гостро постала проблема збереження популяції хижака, адже у дикій природі вони зустрічаються дедалі рідше.

Дата святкування була заснована на Міжнародному форумі «Тигровий саміт», де обговорювалися проблеми збереження популяції цього хижого виду тварин. Ініціатива святкування Дня тигра належить 13 державам, де смугасті хижаки ще живуть в дикій природі. Під час заходів було також розроблено і прийнято програму відновлення тигрячої популяції, розрахована на 2010-2022 роки, метою якої є збільшення кількості тигрів удвічі за визначений термін.

Наприкінці XIX століття тигр був промисловим видом, його вбивали через красиву шкіру, а з його останків виробляли різні препарати, які використовуються в традиційній східній медицині.

На початку XX століття спостерігається зростання попиту вже на живих тигрів, яких відловлювали, щоб продати в зоопарки та приватні колекції.

У XX столітті всі без винятку види тигрів внесено до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, а також до охоронних документів інших країн. З 1947 року діє повна заборона полювання на тигрів. У 1955 році був заборонений, а потім суворо обмежений відлов тигрят. Наприклад, у Китаї найсуворіше покарання за вбивство тигра — смертна кара.

Сьогодні тигри знаходяться під загрозою повного зникнення. На жаль, в дикій природі збережено не більше 5 тисяч особин, і це число продовжує невпинно скорочуватись. За останнє століття чисельність цих тварин скоротилась в 25 разів. У більшості випадків вони стають жертвами браконьєрів, і ця проблема не може не хвилювати природоохоронну спільноту всього світу. Тому однією із головних цілей проведення Міжнародного дня тигра в різних країнах є інформування громадськості про проблему зникнення тигрів та способи їх захисту.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці