Співробітниками Інспекції під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Михайлівською сільською радою встановлено факт порушення у сфері охорони земель, а саме невжиття заходів по боротьбі з бур'янами

Розташування Луганської області у сухій степовій зоні сприяє активному цвітінню різних видів бур’янів і особливо карантинного бур’яну - амброзії полинолистої. Величезною шкодою у період цвітіння амброзії є пилок, який викликає серйозні алергійні захворювання у населення. Небезпечний для людини і довкілля бур'ян, який має карантинне значення в Україні, засмічує подвір'я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, тощо. Рослина сягає у висоту від 20 до 200 см, а іноді й до 300 см. Паростки рослини з’являються в травні або червні, а цвітіння амброзії починається наприкінці липня або на початку серпня і триває до середини осені. Розмножується амброзія насінням. Насіння дозріває, починаючи із серпня. Розвиваючи велику надземну масу, рослина здатна в польових умовах витісняти та пригнічувати культурні рослини і навіть інші бур’яни. Кожна квітка амброзії виділяє до мільярда пилкових зерен, які розносяться завдяки вітру і можуть поширюватися на великі відстані.

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) з метою боротьби з карантинними рослинами, бур’янами та несвоєчасним покосом трав та з метою зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я населення здійснює перевірки підконтрольної Україні території.

Так 03.06.2019 року співробітниками Інспекції під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Михайлівською сільською радою встановлено факт порушення у сфері охорони земель, а саме невжиття заходів по боротьбі з бур'янами на території Михайлівської сільської ради Кремінського району в населеному пункті с. Михайлівка.

Зазначений факт є адміністративним правопорушенням відповідальність за яке передбачено ст.52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 56 ЗУ «Про охорону земель» відповідальність за порушення законодавства України про охорону земель несуть особи, винні у заростанні територій населених пунктів чагарниками, дрібноліссям та бур’янами.

За даним фактом до адміністративної відповідальності притягнуто посадову особу, винесено постанову про адміністративне правопорушення на суму 901 грн. за ст. 52 КУпАП.

Основні способи боротьби з бур’яном: оскільки амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, тому слід не допускати її цвітіння. На присадибних ділянках та клумбах необхідно виривати амброзію, чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Виривання рослини з коренем є найефективнішим способом боротьби з даним бур’яном.

На земельних ділянках підприємств, установ та організацій, на територіях населених пунктів та територіях, прилеглих до присадибних ділянок громадян, найбільш розповсюдженим методом боротьби є скошування, яке повинно бути системним протягом тривалого часу.

Дотримання цих простих вимог позитивно вплине на стан довкілля, а головне – не нашкодить здоров’ю людей.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці