Інспекція закликає населення знайти альтернативу спалюванню рослинності, стерні та різних видів поживних решток, бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів

На території Луганської області рік потому мали місце непоодинокі випадки виникнення лісових пожеж, випалювання стерні, поживних решток, сухої рослинності на полях, лісосмугах, що призвели до непоправних наслідків і багатотисячних збитків, знищення лісових масивів, порушення стабільності екосистем, пониження родючості та протиерозійної стійкості ґрунтів, а також вогнем пошкоджено десятки житлових будинків та споруд.

Державна екологічна інспекція у Луганській області нагадує, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 77-1 КУпАП – випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 3060 до 6120 грн, а на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 6120 до 12240 грн, на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна. Випалювання стерні, сухої рослинності завжди призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.

Спалювання сухої рослинності знищує мікрофлору ґрунтів, погіршує структуру та збіднює їх; призводить до посилення процесів водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації ґрунтів та інших негативних наслідків; може призвести до пожеж у лісосмугах та лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає населення знайти альтернативу спалюванню рослинності, стерні та різних видів поживних решток, бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці