Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами, що відзначається у всьому світі щорічно 17 червня, був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 30 січня 1995 року резолюцією № A/RES/49/115. Ця дата була обрана у зв'язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням у 1994 році. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-ІV. Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням та посухами в природі.

Проблема опустелювання та посухи - це проблема світового значення, яка має серйозні наслідки для системи міжнародної екологічної безпеки, зусиль для подолання бідності, соціально-економічної стабільності та сталого розвитку. Наслідками опустелювання і посухи є відсутність продовольчої безпеки, голод і злидні. Пов'язана з цим соціальна, економічна і політична напруженість може призводити до виникнення конфліктів, подальшого зубожіння і посилення деградації земель.

Згідно Конституції України – земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Це обумовлено винятковим значенням землі, яка є головною матеріальною основою довкілля, необхідним засобом формування, розвитку і поширення рослинності, існуючих водних об’єктів, є основою територіальної цілісності держави та основою сільського, лісового виробництва.

Питання деградації земель в Україні є актуальною та гострою. До деградаційних процесів характерних для нашої країни можна віднести ерозію, забруднення, підтоплення територій, зсуви ґрунту. Суховії, посухи та пилові бурі є характерними для степової зони України. Вони є найбільш небезпечними для сільського господарства країни і нерідко негативно впливають на здоров’я людей. Луганська область знаходиться в межах степової зони, тому боротьба с опустелюванням для нашого регіону має велике значення.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці