12 травня – День екологічної освіти

Стокгольмська конференція з охорони навколишнього середовища в 1972 році прийняла рекомендацію про створення міжнародної програми з освіти в галузі навколишнього середовища. З метою виживання необхідне переосмислення самої суті взаємовідносин людини, суспільства і природи, на основі нових підходів та ідей. Практична реалізація ідей сталого розвитку пов’язана зі зміною стереотипу культури взаємин людини і природи.

Людство досягло такої стадії, коли антропогенний вплив на біосферу набув безповоротний характер, різко загострилися суперечності між зростаючими потребами суспільства і можливостями природи. Екологічна освіта висунута ЮНЕСКО та Програмою ООН з охорони навколишнього середовища в розряд основних засобів гармонізації взаємодії людини і природи.

Екологічна освіта і в світі, і в Україні вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів. Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти, у своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання та сталого розвитку людства. Вищою і кінцевою метою екологічної освіти та виховання вважається формування ексцентричного типу екологічної свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини, її вчинки, які виражаються в екологічній культурі.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці