Увага! З 20 серпня діє заборона на вилов раків у водоймах Луганської області

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) нагадує, що в літньо – осінній період у багатьох водоймах розпочинається період другої линьки раків. У цей час раки скидають старий панцирний покрив і поки новий не затвердіє, раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів. Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

З метою збереження та охорони популяції раків з 20 серпня 2021 року по 30 вересня 2021 року (включно) у рибогосподарських водних об'єктах, що знаходяться на підконтрольній українській владі території Луганської області у районі діяльності відповідно до наказу від 26 березня 2021 року № 51/од Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти Державну екологічну інспекцію у Луганській області.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці